Utazó Blog

Így hallottam Burmáról

Párszáz fonttal a zsebünkben kibuszoztunk a Londonból északra menő autópályához és kitettük a hüvelykujjunkat. Elhatároztuk, hogy megnézzük Skóciát. Eszement vállalkozás volt, de huszonkét évesen semmi nem tűnik lehetetlennek. Nem is volt az. Egy kamionos vett fel minket, aztán CB rádión adtak minket kézről kézre. A bolondokon rajt tartja az úr a szemét. Ötszáz kilométer tettünk …

Kisumu – Asszonyok

Az afrikai nő a hátán viszi a gyerekét, feje tetején a terménnyel teli zsákot, kezében a nehéz kapát. Mindezt sudáran, ringó léptekkel, egyenes derékkal. Mennek az út mentén, mindig liba-, azaz itt inkább hangyasorban. Ruhájuk legtöbbször csupán egy kanga, nagydarab mintás anyag, fejükön kendő, fent a homlokukon megkötve, a lehető legharsányabb színek, a legvadabb összeállításban. …

New York – Az őrültek

Manhattan. A Bryant Park zöld székein üldögélek és figyelem a New York-iakat. Sose néznek egymásra. Nem illik, nem szokás. Sose tudhatod, mondják. Iszonyú sokfélék. Elsőként is a fekete nők. Igézőek. Lusta párducként mozdulnak és mindenkin átnéznek. Csak parfümjük illata mer utánuk lebegni. Déltájban az üzletemberek egyen-fekete zokniban és cipőben, egyformán keresztbe tett lábbal ülnek a …

India – Kultúrsokk

A világ távoli részein járva sokszor meghökkenünk az idegen és fura szokásoktól. Indiában az emberek például csak úgy kézzel a levegőbe fújják az orrukat. Igen gusztustalan szokás. A dolgot súlyosbítja, hogy nem fordulnak el, sőt teljesen szemérmetlenül teszik ezt. Ha kerékpároznak szimplán oldalra hajolnak, ha buszon ülnek egyszerűen csak kihajolnak az ablakon. Gyalogosként az ember …

Hoboken – A magyarok

A magyarok nyolcan voltak, többnyire földiek. Építőipari munkát végeztek illegálisan, egy 56-os hozta ki őket még tavasszal. New York egyik elővárosában laktak egy felújítás alatt álló kis kétszintes házban, amely egy volt Jersey sokszázezer hasonló háza közül. A szabolcsiak, – volt három László, két Lajos, – az emeleti szobákban, a borsodiak a Béla a Karesz, …

Kincses Károly előszava

Inter Szeretem az interdiszciplináris tudományokat, az intermediális művészeteket, az internacionalizmust, az internetet és az intercityket. Meg az interembereket. Akik itt is vannak, ott is, ezt is csinálják, azt is, akik mindig, minden határt átlépnek, ha kell, ha nem. Akik mindig készek a mozdulásra, akik sohasem hiszik, hogy ott a legjobb, ahol éppen vannak, és csak …